Šperky s mědí a polodrahokamy

Měď byla prvním kovem, kteří lidé používali. Pozdějí se zvláště pro technické účely začali používat její slitiny, například bronz. Její latinský název Cuprum poukazuje na to, kde byla ve starověku těžena - Cypros - dnesní Kypr.

Již ve starověku byla spojována s léčitelstvím a božstvím. V dobách starověké Mezopotámie byla přisuzována Královně Nebes, jakož i bohyním spojeným  s planetou Venuší. Byla zasvěcena ženské sluneční energii.

Měď je dobře známá jako  elektrický vodič. V léčitelství se právě využívá pro svoji schopnost vyrovnat tělesnou polaritu, neboli tok projektivních - mužských a receprivních - ženských energií. Praváci by měli měď nosit na levé ruce, nebo levé straně těla a leváci na pravé.  Překážky a těchto tocích vedou podle zkušeností šamanů a léčitelů k nerovnováze a ke vzniku nemocí. Po staletí se vyvíjely poznatky o léčivých vlastnostech mědi. Uvolńuje křeče, ulehčuje od revmatismu, artritidy a jakékoliv formy bolesti.

Podle různých tradic by měla měď nosit každá žena, aby byla dobře uzemněna a spojena se Zemí. Její spojení s drahými kameny přináší do života hojnost, lásku, štěstí, zdraví a ochranu.  

Já osobně jsem byla překvapena kvalitou energie při výrobě prvních šperků.  Zatím jsem se kovům spíše vyhýbala a potřebovala jsem cítit, že se mi měd energeticky otevřela. Jsem přesvědčena, že pro výrobu šperku musí být člověk spojen jak s kameny, tak i s kovem se kterým pracuje. Jinak nemá cit a šperk je energeticky nevyvážený.

Při výrobě prvních šperků jsem vnimala ohromnou sílu. Jinou, než když se pracuje jen s kameny. Jako když stojím proti zapadajícímu - červenému - slunci. 

Dle mojí vlastní zkušenosti při nošení si energie šperku vyhledává problematická místa v těle a ty léčí. Je to zřetelně cítit. Ovlivňuje celé energetické pole. Celkový efekt bude souviset s druhem použitých kamenů.

Níže zobrazené šperky jsou ilustrační pro Vaši představu.

 

Jasnost a harmonie.  K mědi patří zelená barva, možná více než jiné. Jemný šperk, kde je citlivá kombinace jadeitu olivínu a zeleného turmalínu. Šperk je zaměřen na harmonizaci srdce a nastolení klidu. Pro uzemnění jsou zelené kameny doplněny červeným granátem. Velikost náramku je vhodná pro obvod zápěstí 17,5 - 18,5 cm.  

  

  

 Malá mořská víla.Velmi jemná a něžná kombinace mědi, akvamarinu, smaragdu, amazonitu, měsíčního kamene, perel a perleti.  Energie vody a  laskavosti pro uklidnění emocí a pohlazení.  Velikost náramku je vhodná pro obvod zápěstí 16.5 - 18,0 cm. 

 

   

Něžná válečnice. Dominantním kamenem je jahodový křemen. Dodá ženě sílu a odvahu. Další kameny jako růženín, hnědý jaspis, růžový turmalín a andský opál harmonizují uzemnění, kontakt se ženskou energií a schopnost opět vykročit vstříc životu. Velikost opět vhodná pro obvod zápěstí 17 - 18 cm. 

 

 

Optimismus a energie tanečnice. Energie Ohně zprostředkovaná citrínem, karneolem, ohnivým achátem a červeným turmalínem. Budete naplněna radostí a pohodou. Ledy začnou tát a vše co je zatuhlé se začne prohřívat a uvolňovat.  Vhodné pro velikost zápěstí 16,5 - 18 cm.