Péče o  dítě

Během těhotenství děťátko vše vnímá. Cítí vlastní emoce a vnímá emoce matky a jejího okolí. S postupujícím těhotenstvím se vyvíjí dítě podle genetického základu získaného od rodin obou rodičů. Těhotenství je náročné období nejen pro ženu, ale i pro muže od kterého se očekává poskytnutí opory těhotné ženě. Vše výše uvedené poskytuje kokteil možností jak může těhotenství probíhat a jaký jedinec se nakonec narodí. 

Ve většině případů je vše v pořádku. Ale někdy následkem nepohody během těhotenství má miminko větší či menší indispozice, které je nutné pro  další zdravý vývoj dítěte dorovnat. Právě zde je nutné, aby alternativní medicína postupovala společně s klasickou medicínou.

Kraniosakrální terapií lze pomáhat i čerstvě narozeným miminkům. Nejedná se o kojeneckou masáž. Díte je oblečené. Spíše jde  o pokládání rukou s určitým záměrem na určitá místa na těle miminka. Propojí se celé tělíčko a začne jím proudit energie. Uvolní se blokády a miminko či větší dítě začne prosperovat.  Musí se respektovat dítě jako osobnost a získat jeho důvěra. 

S čím konkrétně může pomoci kraniosakrální terapie:

Uplakanost, nespavost, neklid

Zlepšení sacího reflexu

Uvolnění blokád krční, hrudní a bederní páteře

Zlepšit vývoj kloubů

Tiší trauma z komplikovaného porodu

Bolesti bříška a větry

Zvýšení imunity

Eliminace různých strachů

U větších dětí je možné eliminovat různé vývojové poruchy, zklidnit nestandartní chováni,  apod.

Terapie probíhá podle potřeb dítěte a způsobem, který je pro dítě komfortní.  Někdy dítě leží na stole a někdy sedí  mamince na klíně.