Bachovy esence

Systém 38 Bachových květů má pomoci lidem, aby sami zvládli přechodně negativní nálady mysli, jako jsou například nejistota, malomyslnost, zmatek, pocit nedostatečnosti, zlost a další, jejichž příčinou jsou vnitřní emocionální bloky, které tíží a zpomalují osobnost v jejím rozvoji.

Cílem je duševní očista, sebepoznání, harmonický rozvoj a tím i vetší stabilita osobnosti. Stabilní osobnost je odolnější vůči duševním  psychosomatickým poruchám.

Každá nerovnováha mysli nám přináší specifické poselství, které má být rozeznáno, akceptováno a využito pro další životní cestu. Systém Bachových květů se označuje jako re - harmonizace vědomí. Přivádí nás na místo, kde leží emocionální blok jako kámen na životní síle a pomalu ho rozpouští. 

Jedná se o velice jemné prostředky. Často nastane změna velmi nenápadně. 

Edward Bach popsal 38 emocionálních stavů, které během života zažíváme všichni a záleží na síle a stabilitě naší osobnosti, jak se s nimi vyrovnáme. Nejedná se tedy o  řešení symptomů duševních nemocí a nahrazování lékařské péče.

 

Jak se Bachovy esence užívají?

Po rozhovoru o daných potížích a pocitech je vybráno maximálně sedm esenci a ty jsou nadávkovány do tzv. ředící lahvičky. Jedná se o lavičku z tmavého skla, o obsahu 30 ml, kde je připravena směs vody a  minimálního množství alkoholu pro konzervaci celé směsi. Lahvičku si mužete připravit sami nebo s mojí pomocí. Denní dávka je 4 x 4 kapky takto připravené směsi. Po užití celé lahvičky se znova zhodnotí stav a podle potřeby namíchá další směs.

Bachovy esence mohou užívat těhotné a kojící ženy, malé děti i lidé s medikací.

Jediná kontraindikace je u aktuálně léčených psychiatrických pacientů.

IMG_20210627_132618.jpg