Tkáňové soli 

Tkáňové soli tvoří systém dvanácti základních minerálních složek těla, které definoval Dr. Schussler (1821 - 1898) v 19. století. Jsou nevyhnutelné pro život a nachází se ve všech živých organismech a v minerálech, které se vyskytují na Zemi jako je například fluorit, apatit, vivianit nebo křišťál.

Při deficitu tkáňových solí dochází k narušení metabolizmu buňky a potom k narušení životní pohody a zdraví.

U člověka se jejich deficit nejdříve projeví odchylkou v zabarvení pokožky některé části obličeje, předčasnými vráskami, otoky na různých částech těla, změnou tělesného pachu, změnou nálady a změnou kvality spánku. 

Tkáňové soli nenahrazují alopatickou léčbu, ale jedná se o potravinové doplňky, které nejsou kontraindikovány pro jakýkoliv stav a věk, včetně těhotných a kojících žen a miminek.

Tablety se nepolykají, ale nechají rozpustit v ústech. 

Mezi užitím tkáňových solí a jídlem je vhodné dodržet odstup alespoň 20 minut.

Na základě konzultace se stanoví druh solí, dávkování a sled jejich užívání.

Obvyklé dávkování:

Pro dospělé: 3 x 1-2 tablety denně, nejlépe 6 x 1 tableta denně. Je lepší brát si tablety postupně, než všechny najednou. V akutních stavech je možné užívat ( bolestí, křečí a migrén) bývá účinek Schusslerových solí rychlý. pro dosažení úlevy stačí použít jednu tabletu každých pět  až deset minut.

Nastávající a kojící maminky: Dávkování je stejné, jako u  jiných dospělých.

Děti od 5 do 12 let: 3 x 1 tableta denně. V akutních stavech stejně jako u dospělých, jedna tableta každých deset minut, až zmírnění potíží.

Děti od 2 do 5 let: 3 x půl tablety denně

Kojenci: tabletu rozpůlit a rozdrtit. Na prach kápnout dvě kapky vody, vytvořit kašičku a nanést na vnitřní stranu rtů dítěte.

Výsledkem dlouhodobého užívání tkáňových solí je vymizení potíží v maximální možné míře.

Pro každého jedince je tato míra i čas potřebný ke zlepšení stavu individuální.